Mide Küçültme Ameliyatı İstanbul Fiyatları

Mide Küçültme Ameliyatı İstanbul Fiyatları

İstanbul’daki ameliyatımdan 5 yıl sonra, ameliyat öncesi ve sonrası sürecimin nasıl olduğunu ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini birinci ağızdan sizler için anlatıyorum.

GÜNCEL BİLGİLER

Dünyadaki tüp mide ameliyatı gelişmelerini benimle takip edin!

DETAYLI FİYAT ARAŞTIRMASI

İstanbul’daki doktor ve hastanelerin tüp mide fiyatlarını paylaşıyorum!

Mide Küçültme Ameliyatı İstanbul Fiyatları

Herkese merhaba! Bugün, sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri hakkında konuşacağız: mide küçültme ameliyatı ve İstanbul’daki fiyatları… Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ve hayatınız boyunca zorluklarla başa çıkmak istemiyorsanız, bu cerrahi operasyon sizin için en iyi çözüm olabilir.

Ancak, işinize yarayacak bir seçenek ararken fiyatlar hakkında endişe ediyorsanız, fiyatlarının ne kadar uygun olduğuna şaşıracaksınız:

Doktor AdıMide Küçültme Ameliyatı Fiyatı
Abdullah Şişik3200 Euro
Ahmet Türkçapar5000 Euro
Ahmet Ziya Balta4000 Euro
Ali Durmuş3500 Euro
Alper Çelik6000 Euro
Alper Öztürk3000 Euro
Bora Koç4000 Euro
Cengiz Eriş3500 Euro
Fakı Akın4000 Euro
Halil Coşkun5000 Euro
Hasan Altun5000 Euro
Hasan Erdem3600 Euro
Koray Tekin5000 Euro
Mehmet Ali Yerdel5000 Euro
Mehmet Fatih Korkmaz3000 Euro
Murat Üstün4000 Euro
Mustafa Atabey3300 Euro
Toygar Toydemir3500 Euro
Google’da İstanbul’da en çok aratılan doktorlar alfabetik alınmıştır. Hiç bir doktor birbirinden üstün değildir.Fiyatlar güncel olmayabilir. İlgili doktoru tıklayarak kliniğine ulaşabilirsiniz.


İstanbul’da Tüp Mide Ameliyatı Yapan Doktorlar ve Ücretleri

Tüp Mide Ameliyatı için İstanbul’da En İyi Doktor?

Fiyat tablosunda yer alan genel cerrahların en iyi ya da en tecrübeli olduğu anlamına gelmez. Ayrıca cerrah kadar hastanenin kalitesi de önemlidir. İnternet üzerinde yapılan aramalar neticesinde oluşturulmuş tablodur.

Tüp mide ameliyatı yapan bütün doktorlar önce tıp fakültesinde doktorluk eğitimini tamamlamış, daha sonra da genel cerrahi uzmanlık eğitimi almış olmalıdır. Tüp mide veya gastrik bypass ameliyatı yapabilmek için tamamlanması gereken minimum eğitim düzeyi budur. Ancak mide balonu ya da mide botoksunu gastroenterologlar da yapabilmektedir.

Genel cerrahi eğitiminden sonra cerrahinin çeşitli alanlarında uzmanlaşan hekimler tüp mide ameliyatını başarılı bir şekilde yürütebilirler. Bu alanda başarılı bir şekilde çalışmak için oldukça yoğun çalışma dönemleri yaşamak ve fazla sayıda deneyime sahip olmak gerekir.

Bütün bu bilgilerden anlaşılacağına gibi herhangi alanda en iyi doktor diye bir tanımlama yapabilmek hemen hemen imkansızdır. Bazı hastalara göre konu üzerinde olabildiğince fazla deneyimi olan, bazı hastalara göre ise insan sevgisi ileri düzeyde olan doktor en iyi doktor kabul edilir.

Bu bölümde sizlere İstanbul ili içerisinde, mide küçültme ameliyatı konusunda Google’da en çok adı duyulan doktorlar hakkında bilgi veriyorum. Detaylı bilgi ve iletişim için doktorların üzerine tıklayabilirsiniz. 🙂

BANA SORU SORUN,

CEVABI ARAŞTIRIP PAYLAŞAYIM!

Mide ameliyatı fiyatları ve etkileyen faktörler?

İstanbul Mide Küçültme Ameliyatı Doktorları ve Fiyatları

Genel cerrahlar ve ameliyat maliyetleri yandaki tabloda gösterilmektedir. Paketi detayları ve güncel fiyatlar için bizzat doktorlar veya klinikleri/hastaneleri ile iletişim kurabilirsiniz.

Tüp mide, kilo vermek için minimal invaziv cerrahi bir yol sağlar ve olası diğer sağlık risklerini azaltır. Obezite cerrahisine karar verme, ameliyat öncesi süreci, stresli bir dönem olabilir. Bu aşamada size yardımcı olması için bilgileri bir tabloda derledik.

Prof.Dr. Ahmet Türkçapar

Prof.Dr. Ahmet Türkçapar’ın ücreti 5000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Turkcapar Bariatrics‘i arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Ali Durmuş

Prof.Dr. Ali Durmuş’un ücreti 3500 Euro’dur. Güncel fiyatlar için İstanbul Gaziosmanpaşa Avrasya Hastanesi‘ni arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Cengiz Eriş

Prof.Dr. Cengiz Eriş’in ücreti 3500 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Alo Obezite‘yi arayabilirsiniz.

Yrd.Doç.Dr. Alper Öztürk

Yrd.Doç.Dr. Alper Öztürk’ün ücreti 3000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için İstanbul Biruni Üniversite Hastanesi genel cerrahi bölümünü arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Hasan Altun

Prof.Dr. Hasan Altun’un ücreti 5000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Inter Bariatrics‘i arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Toygar Toydemir

Prof.Dr. Toygar Toydemir’in ücreti 3500 Euro’dur. Güncel fiyatlar için İstanbul Şişli’deki Toygar Toydemir Obezite Kliniği‘ni arayabilirsiniz.

Op.Dr. Fakı Akın

Op.Dr. Fakı Akın’ın ücreti 4000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Türk Obezite Platformu arayabilirsiniz.

Doç.Dr. Bora Koç

Doç.Dr. Bora Koç’un ücreti 4000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için İstanbul Obezite Akademisi‘ni arayabilirsiniz.

Nerede mide küçültme ameliyatı olmalıyım?

Prof.Dr. Koray Tekin

Prof.Dr. Koray Tekin ücreti 5000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Koray Tekin Obezite Merkezi‘ni arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Alper Çelik

Prof.Dr. Alper Çelik’in ücreti 6000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Etiler Hastanesi‘ni arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Mehmet Fatih Korkmaz

Prof.Dr. Mehmet Fatih Korkmaz’ın ücreti 3000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Üsküdar Hürrem Sultan Hastanesi‘ni arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Mehmet Ali Yerdel

Prof.Dr. Mehmet Ali Yerdel’in ücreti 5000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Fulya’daki Istanbul Bariatrics‘i arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Halil Coşkun

Prof.Dr. Halil Coşkun’un ücreti 5000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Şişli Memorial Hastanesi‘ni arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Ahmet Ziya Balta

Prof.Dr. Ahmet Ziya Balta’nın ücreti 4000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Ataşehir Cerrahi‘yi arayabilirsiniz.

Doç.Dr. Hasan Erdem

Doç.Dr. Hasan Erdem’in ücreti 3600 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Dr. HE Clinic‘i arayabilirsiniz.

Doç.Dr. Abdullah Şişik

Doç.Dr. Abdullah Şişik’in ücreti 3200 Euro’dur. Güncel fiyatlar için LetsMedi‘yi arayabilirsiniz.

Op.Dr. Murat Üstün

Op. Dr. Murat Üstün’ün ücreti 4000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Istanbul Bariatric Center‘i arayabilirsiniz.

Doç.Dr. Mustafa Atabey

Doç.Dr. Mustafa Atabey’in ücreti 3000 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Medicalpark‘ı arayabilirsiniz.

150.000+

1 YIL İÇİNDE TÜP MİDE AMELİYATI OLAN AMERİKALI

380.000+

1 YIL İÇİNDE DÜNYADA TÜP MİDE AMELİYATI OLAN KİŞİ SAYISI

Kaynak: Cleveland Clinic

Hastane AdıMide Küçültme Ameliyatı Fiyatı
Acıbadem İstanbul Hastaneleri5000-6000 Euro Arası
Amerikan Hastanesi Nişantaşı6000-8000 Euro Arası
Başakşehir Şehir Hastanesi3500-4000 Euro Arası
İstanbul Biruni Hastanesi3500-4000 Euro Arası
İstanbul Kolan Hastaneleri3400-4000 Euro Arası
Liv Hospital İstanbul Hastaneleri4000-7000 Euro Arası
Medical Park İstanbul Hastaneleri3000-4000 Euro Arası
Medicana İstanbul Hastaneleri3500-6000 Euro Arası
Medipol İstanbul Hastaneleri3200-4500 Euro Arası
Google İstanbul’da en çok aratılan hastaneler alfabetik alınmıştır. Hiç bir hastane birbirinden üstün değildir.Fiyatlar güncel olmayabilir. İlgili hastanenin adını tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
İstanbul’da Tüp Mide Ameliyatı Yapılan Hastaneler ve Ücretleri

İstanbul Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

İstanbul’da pek çok özel klinik ve zincir hastaneler tarafından bu ameliyat yapılmaktadır. İstanbul’da obezite cerrahisi uygulayan hastanelerin detaylı iletişim bilgileri yazımın devamındadır.

İstanbul’da mide küçültme ameliyatı fiyatları, sundukları hizmetlere göre oldukça makuldür. Özellikle Avrupa’da yaşayanlar için bu dönem kaçırılmaması gereken bir dönemdir…

Her hastanın kendi özel durumuna göre ayarlanmış bir tedavi paketi sunulur ve A sınıfı hastanelerde en son teknolojik gelişmeler kullanılarak tedavi hizmeti verilir. Ayrıca, ameliyat sonrası ilk yıl boyunca ücretsiz tıbbi destek hizmeti alabilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu bir hayata başlamak için kendinize en iyi hediye bu operasyon olabilir. Siz de fazla kilolarınızdan kurtulup hayatınızı değiştirebilirsiniz.

Tüp mide ameliyatı paketinde neler olmalı?

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Obezite cerrahisi, günümüzde sağlık sorunu haline gelen fazla kiloların tedavisi için kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Artık sizi hasta eden kilolardan kurtulmak için daha fazla beklemeyin. Mide küçültme ameliyatı, gastrik bypass veya mide balonu obeziteyi tedavi etmenin en etkili yöntemlerinden biridir ve dünya çapında yapılan ciddi yatırımlar sonucu geliştirilmiştir.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel anestezi sonrası midenin uzun ekseni boyunca kesilmesi ve küçük bir kısmının vücutta bırakılması prosedürüdür. Hastanın midesi 100-150 cc yemek alabilecek kapasiteye kadar düşürülür. Muz görünümü gibi bir hale gelir.

Ne Kadar Sürede Kilo Veririm?

Böylece hastaların ameliyat sonrası tükettikleri porsiyon miktarı azalır ve vücutta depolanacak kalori miktarı minimum düzeye iner. Ameliyat sonrası hastalar fazla kilolarından %60 oranında kurtulur ve hafiflerler.

İlk 6 ay içinde kilo verme hızı en yüksek olan dönemdir ve sürecin tamamlanması yaklaşık 2 yıl sürer. Kilo verme durduğunda da ideal vücut kitle indeksi aralığına (BMI:20-25 arası) ulaşırsınız.

Hayatınızın Kontrolünü Yeniden Ele Alın!

Hayatınızın geri kalanında daha sağlıklı, daha enerjik ve daha mutlu olmak için mide küçültme ameliyatı yaptırmak gerçekten büyük bir adım atmak demektir. Hayatınızın kontrolünü yeniden ele almak ve kilolarınızla başa çıkmak için harekete geçmek gerçekten cesurca bir karardır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası hayatınızda pek çok şey değişebilir. Eskiden giymekten hoşlandığınız kıyafetler size daha rahat gelir hale gelebilir ve kendinizi daha özgüvenli hissedebilirsiniz. Kendinize daha fazla güvenmeniz, sosyal hayatınızı da olumlu yönde etkileyebilir ve hayatınızın her alanında daha mutlu hissedebilirsiniz.

Ayrıca, sağlık sorunlarından kurtulmak, kendinizi daha sağlıklı hissetmenizi sağlar. Fazla kiloların sağlık sorunlarına neden olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu sağlık sorunları, yaşam kalitenizi düşürebilir ve hayatınızın geri kalanında sizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Hayatınızın kontrolünü yeniden ele almak ve sağlıklı bir hayata adım atmak artık çok kolay. Kendinize bu büyük adımı atın ve hayatınızın geri kalanında daha sağlıklı ve mutlu olun.

Bu sayfadaki içerik Vildan İnci tarafından yazıldı.
✓ 2 Mart 2023 tarihinde Dr. Mehmet Toprak ve Dr. Necat Kaplan tarafından tıbbi olarak incelendi.