Mide Küçültme Ameliyatı Antalya Fiyatları

Mide Küçültme Ameliyatı Antalya Fiyatları

İstanbul‘daki ameliyatımdan 5 yıl sonra, ameliyat öncesi ve sonrası sürecimin nasıl olduğunu ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini birinci ağızdan sizler için anlatıyorum.

GÜNCEL BİLGİLER

Dünyadaki tüp mide ameliyatı gelişmelerini benimle takip edin!

DETAYLI FİYAT ARAŞTIRMASI

Antalya’daki doktor ve hastanelerin tüp mide fiyatlarını paylaşıyorum!

Mide Küçültme Ameliyatı Antalya Fiyatları

Obezite tedavisi yüksek vücut kitle endeksine (35 ve üzeri) sahip olan kişiler içindir ve başarı için gerçekçi hedefler belirlenerek kalıcı yaşam tarzı değişiklikleri yapılması gerekmektedir. Fiziksel aktivitenin artırılması ve alınan kalori miktarının azaltılması temel prensipler arasında yer alır. Bu sayede, hastanın fazla kalorileri yakması ve gereksiz kilolarından kurtulması amaçlanır.

Bireyin kendini izlemesi ve yemek yemeyi tetikleyen uyarıların farkına varması da önemlidir. Yemek yeme alışkanlığının ödül olarak kabul edilmesi yerine, mantıklı bir yaklaşım ve planlama ile kilo alımının önüne geçilebilir. Ancak, obezitenin etkin ve başarılı bir şekilde tedavi edilmesi, motive olmuş bir hastanın yanı sıra, ilgili sağlık çalışanlarının sabırlı ve uyumlu çalışmasıyla gerçekleştirilebilir.

Bu tedavi sürecinde, psikolog, psikiyatrist, egzersiz terapisti ve diyetisyen gibi farklı uzmanlık alanlarından profesyonellerin yer aldığı bir obezite tedavi ekibi oluşturulması önemlidir. Bu multidisipliner yaklaşımın uygulanması durumunda, hastaların uzun süreli kilo kaybı oranlarının % 5 ila % 10 arasında olduğu tespit edilmiştir.

Bariatrik cerrahi ile birlikte kullanılan diğer tedavi basamakları arasında, ameliyat sonrası beslenme (diyet tedavisi), egzersiz tedavisi, davranış tedavisi ve ilaç tedavisi yer almaktadır. Endocrin Society Ocak 2015’te yayınlanan yönergelerde de belirtildiği gibi, bu tedavi basamaklarının kullanımı obezite tedavisinde etkin bir yaklaşım olarak önerilmektedir.

Ali Yağcı3000 Euro
Ayhan Mesci3700 Euro
Burhan Mayir3200 Euro
Bülent Dinç3200 Euro
Gökhan Ateş2700 Euro
Hasan Pınar3200 Euro
Mehmet Tahir Oruç3000 Euro
Nurullah Bülbüller3500 Euro
Google’da Antalya’da en çok aratılan doktorlar alfabetik alınmıştır. Hiç bir doktor birbirinden üstün değildir.Fiyatlar güncel olmayabilir. İlgili doktoru tıklayarak kliniğine ulaşabilirsiniz.


Antalya’da Tüp Mide Ameliyatı Yapan Doktorlar ve Ücretleri

Tüp Mide Ameliyatı için Antalya’da En İyi Doktor?

Obezite cerrahisi, kilo vermek için diyet ve egzersiz gibi yöntemlerin yetersiz olduğu durumlarda cerrahi müdahale ile tedavi edilen bir rahatsızlıktır. Bu tedavi yöntemi, obezite hastalarının hayat kalitesini artırmaya ve sağlıklı bir yaşama kavuşmalarına yardımcı olabilir.

Antalya’da mide küçültme ameliyatı yapan birçok doktor bulunmaktadır. Bu uzmanlar, hastaların ihtiyaçlarına uygun olarak farklı tedavi seçenekleri sunabilirler. Fiyatlar ise tedavi yöntemi ve uzmanın deneyimine göre değişebilir.

Mide küçültme ameliyatı, gastrik bypass ve mide balonu obezite tedavisi için en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Bu ameliyat, mide boyutunu küçülterek hastanın yemek yeme alışkanlıklarını değiştirir. Bu sayede hastalar daha az yemek yemeye başlarlar ve bu da kilo kaybını sağlar.

Bir kaç örnek vermek gerekirse, Antalya’da obezite cerrahisi yapan doktorlar arasında Ayhan Mesci, Hasan Pınar ve Nurullah Bülbüller gibi isimler bulunmaktadır. Bu doktorların mide küçültme ameliyatı fiyatları 3000-3500 Euro arasında olmakla birlikte, hastanın ihtiyaçlarına ve tedavi yöntemine göre değişiklik gösterebilir.

Hastaların, obezite cerrahisi operasyonu için uzman bir doktorla görüşerek tedavi seçenekleri ve fiyatlar hakkında bilgi alması önerilir. Tedavi öncesi ve sonrası dönemde doktorun verdiği tavsiyelere uyarak sağlıklı bir yaşama kavuşmak mümkündür.

Mide küçültme Ameliyatı Farkları

Antalya Mide Küçültme Ameliyatı Doktorları ve Fiyatları

Prof.Dr. Nurullah Bülbüller

Prof.Dr. Nurullah Bülbüller mide küçültme ameliyatı ücreti 3500 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Antalya Obezite‘yi arayabilirsiniz.

Op.Dr. Hasan Pınar

Op. Dr. Hasan Pınar mide küçültme ameliyatı ücreti 3200 Euro’dur. Güncel fiyatlar için Medical Park Antalya Hastanesi‘ni arayabilirsiniz.

Prof.Dr. Ayhan Mesci

Prof. Dr. Ayhan Mesci mide küçültme ameliyatı ücreti 3700 Euro’dur. Güncel fiyatlar için NOBEZİTE‘yi arayabilirsiniz.

BANA SORU SORUN,

CEVABI ARAŞTIRIP PAYLAŞAYIM!

150.000+

1 YIL İÇİNDE TÜP MİDE AMELİYATI OLAN AMERİKALI

380.000+

1 YIL İÇİNDE DÜNYADA TÜP MİDE AMELİYATI OLAN KİŞİ SAYISI

Kaynak: Cleveland Clinic

Hastane AdıMide Küçültme Ameliyatı Fiyatı
Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi2500-3000 Euro Arası
Medical Park Antalya Hastanesi3000-3500 Euro Arası
Medstar Antalya Hastanesi3500-4000 Euro Arası
Memorial Antalya Hastanesi3500-4000 Euro Arası
OFM Antalya Hastanesi3000-4000 Euro Arası
Google Antalya’da en çok aratılan hastaneler alfabetik alınmıştır. Hiç bir hastane birbirinden üstün değildir.Fiyatlar güncel olmayabilir. İlgili hastanenin adını tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Antalya’da Tüp Mide Ameliyatı Yapılan Hastaneler ve Ücretleri

Antalya Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler ve Fiyatları

Minimal invaziv cerrahi türleri arasında laparoskopik cerrahi, göbek deliğinden (tek delikten yapılan cerrahi), robotik cerrahi ve endoskopik teknikler yer almaktadır. Bu yöntemler, hastaların rahatsızlıklarına ve tedavi ihtiyaçlarına göre değişebilir.

Ancak, çoğu hasta için genel anestezi ile laparoskopik cerrahi en iyi seçenektir. Bu yöntem, daha az invaziv bir müdahale sağlar ve daha az ağrı, daha kısa hastane kalış süresi ve daha hızlı iyileşme süreci sunar.

Antalya’da tüp mide ameliyatı yapılan hastaneler arasında Memorial Antalya Hastanesi, Medical Park Antalya Hastanesi gibi birçok kurum bulunmaktadır. Bu hastanelerde farklı uzmanlar tarafından laparoskopik cerrahi yöntemi kullanılarak tüp mide ameliyatı yapılmaktadır.

Fiyatlar ise hastaneler ve uzmanların deneyimlerine göre değişebilir. Bu nedenle, hastaların tedavi seçenekleri ve maliyetleri hakkında detaylı bilgi almak için doktorları ve hastaneleri araştırmaları önerilir. Tedavi öncesinde ve sonrasında doktorların tavsiyelerine uymak ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek de iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Bu sayfadaki içerik Vildan İnci tarafından yazıldı.
✓ 3 Mart 2023 tarihinde Dr. Mehmet Toprak ve Dr. Necat Kaplan tarafından tıbbi olarak incelendi.